«Кожна дитина (у тому числі й з інвалідністю) має талант, лише треба допомогти їй розкритися, - переконана директорка Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "ЖАГА Життя" Тетяна Волочай.

– Ми намагаємося впровадити у нашому Центрі максимум нових прогресивних форм роботи з такими особливими дітьми та молоддю: для їх комплексної реабілітації та максимально можливої адаптації до життя. Одна з  перших новацій – створення спеціального театру-студії з красномовною назвою  «Відкриті серця». Саме такими є наші вихованці».

Першими побажали спробувати акторську гру 6 хлопців і 2 дівчат старшої групи.

«Враховуючи особливість наших вихованців, ми не просто намагаємося вивчити слова і навчити їх зіграти, а поєднуємо гру з навчанням, - пояснює  Наталя Байда, організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності центру «Жага Життя».

Насамперед, обираючи казку, спостерігаємо: чи цікава вона дітям? Тільки тоді починаємо пробну постановку мініатюри.

Наступного дня розбираємо з ними цю ж казку на логіку. Приміром, українська народна казка «Колосок». Запитую: як звали мишенят? Як звали півника? Що він знайшов? Що отримали з колоска? Що потім роблять з борошна? З чим печуть пиріжки? – тобто розвиваємо логічне мислення дітей.

Для розвитку кмітливості та цікавості заняття шукаю загадки про тварин-героїв казок (півник, зайчик, лисичка тощо). Приємно бачити, як вихованці намагаються грамотно розмовляти, відгадувати загадки.

Обов’язково будемо додавати до вивчення казок і пісні, аби діти співали. Це дуже корисно для розвитку мозку, дихання, мовленнєвого апарату, роботи нервової системи.

Вже перші кілька репетицій нашої театральної студії показали прогрес. Діти стали сміливішими, розкутішими, вивчають тексти, фрази, запам’ятовують  певні рухи і починають дійсно грати по сценарію. Плюс їм весело, вони задоволені, раді, що у них виходить. І я радію, бачивши їх щасливими», - каже Наталя Байда.

«Перший публічний показ вистави у виконанні юних акторів театру-студії «Відкриті серця» від нашого Центру планується перед літніми канікулами, на початку липня, - говорить директорка «Жаги життя» Тетяна Волочай. 

У перспективі було би чудово придбати для вихованців нашої театральної студії спеціальних ляльок, які одягаються на руку. Юні актори рухають пальчиками і руками – і герої вистави рухаються, «оживають». Це прекрасні вправи для розвитку тактильних відчуттів, моторики рук, розвитку мозку і нервової системи таких дітей».