Із вдалим досвідом золотоніських колег соціальної сфери ознайомилася нещодавно директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "ЖАГА Життя" Наталія Воронкіна.

Як Студія гончарного мистецтва "Мальви" допомагає в реабілітації дітей з інвалідністю, бачила на власні очі.

Діє студія на базі відділення денного догляду дітей-інвалідів Золотоніського міського центру соціальної допомоги з 2016 року. Відкрили її за гроші благодійників та міського бюджету. На ремонт і облаштування витратили 400 тис. гривень: придбали гончарне обладнання, виготовили спеціальні меблі. Працівники соціального захисту допомагали методичним наповненням майстерні. З допомогою благодійників придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей з інвалідністю на заняття до центру.

Студія працює в двох напрямах: проведення інклюзивних майстер-класів з гончарного мистецтва для дітей, підлітків та їхніх родин і виготовлення керамічної продукції для реалізації. За отримані кошти купують глину і втілюють нові освітні проекти у центрі.

Навчають дітей гончарству майстриня Надія Резніченко і підопічний центру, волонтер Сергій Лебідь. Програму навчання для особливих дітей складають самі, адже потрібних посібників немає.

Директорка Золотоніського Центру надання соціальних послуг виконкому Золотоніської міської ради Людмила Неліна переконана: «Гончарство - важлива складова реабілітації та терапії дітей. Гончарні круги є електричні й механічні, тому під час заняття розвивається моторика рук і ніг. Творчий процес допомагає психологічній рівновазі. Я впевнена, що хтось вийде з цієї майстерні справжнім митцем, роботами якого будуть пишатися».

Підопічний Дмитро Коваленко навчається у гончарній майстерні 6 років. «Мені подобається малювати і ліпити з глини. Одну зі своїх робіт – відтиск золотоніського Успенського собору – я зробив спеціальною технікою видряпування».

«Відкриття такої гончарної майстерні – приклад вдалого соціального проекту із залученням партнерів і додаткових фондів, – переконаний директор департаменту соціальної політики Євгеній Данченко. – Це один з кращих досвідів наших колег соціальної сфери Черкащини, який ми плануємо втілити й у нашому Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Жага життя».