Уряд врегульовує порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Хто має право на таку довідку і які документи треба подати?
Про це, зокрема, йдеться у постанові «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань стосовно внутрішньо переміщених осіб» від 21.11.2023 № 1226. Крім того, цей Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.
Пунктом 1 Порядку № 509 визначено що, на отримання довідки не мають права особи, які перемістилися в межах тимчасово окупованих рф територій, щодо яких не визначено дати завершення тимчасової окупації Російською Федерацією, перелік яких затверджений Мінреінтеграції.
Таким чином, якщо особа не виїхала за межі тимчасово окупованої території довідка ВПО не надається (ця норма не поширюється на раніше видані довідки).
Окрім цього, Порядком № 509 розширено перелік документів, які заявник може додати під час подання заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Зокрема, додано копії документів, до яких вносилися відомості про місце проживання, або витяг з реєстру територіальної громади, або е-паспорт / е-паспорт для виїзду за кордон, які містять відомості про задеклароване / зареєстроване місце проживання (у тому числі, виданих / сформованих на ім’я батьків (одного з батьків) або інших законних представників) або відомості щодо навчання на відповідних територіях.
До відомостей можуть відноситися:
* атестати / табелі про навчання,
*виписки або довідки від надавача комунальних послуг на ім’я ВПО та інше.
Про це інформує заступниця директора департаменту соціальної політики – начальниця управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Катерина Бінусова.